Konsultancie ślubny – co możesz dla nas zrobić? #2

zadania-konsultanta-slubnego-2

W pierwszym wpisie dotyczącym konsultanta ślubnego (<<klik>>) pisałam o tym kim on jest i co dzięki niemu możemy zyskać. Dziś mam dla Was kilka słów o zadaniach konsultanta ślubnego, a właściwie bardziej o zakresie jego działań.

Nie chcę wypisywać mega długiej, wypunktowanej listy z zadaniami konsultanta, bo jest ona chyba nieskończona, a przynajmniej bardzo długa. Tym wpisem chcę Wam raczej podpowiedzieć do czego możecie go zatrudnić, w czym może on Wam pomóc i uświadomić Was, że konsultant ślubny to osoba zajmująca się nie tylko organizacją całego wesela, jak pewnie większość myśli.

Troszkę tak jest, że słysząc „konsultant ślubny” od razu przychodzi nam do głowy ktoś kto organizuje za nas całą uroczystość ślubną i weselną, ktoś kto jest z nami od początku planowania wesela, ktoś kto szuka za nas usługodawców. Ale nie zawsze tak musi być. W końcu obszar działań konsultanta i zakres jego obowiązków zależy wyłącznie od Pary Młodej.

Jaki może być więc zakres działań konsultanta ślubnego?

     Kompleksowa organizacja ślubu i wesela

Najczęściej jest tak, że konsultant ślubny zajmuje się organizacją całej uroczystości. Najpierw pomaga wybrać najlepszych (dla Pary Młodej oczywiście) usługodawców, zmieścić się w wyznaczonym budżecie, zorganizować atrakcje, potem, na kilka dni przed uroczystością nadzoruje usługodawców i pilnuje terminów, a na samym końcu, już w czasie uroczystości czuwa nad jej prawidłowym przebiegiem.

Poza tym wie co zrobić w nieoczekiwanych i czasem dziwnych sytuacjach. Zawsze udaje mu się ograniczyć stres i niepokój Pary Młodej oraz najbliższych osób, a niekiedy zdarza mu się być nie tylko konsultantem ślubnym, ale także psychologiem, przyjacielem, a nawet pocieszycielem.

     Pomoc w realizacji pojedynczych zadań

Konsultanci ślubni zajmują się nie tylko kompleksową organizacją wesela. Można zlecić im także wykonanie tylko jednego konkretnego zadania, takiego jak chociażby znalezienie fotografa. Jest to idealne wyjście dla Par Młodych, którzy mają problem ze znalezieniem odpowiadającego im usługodawcy takiego, który zarówno przypadnie im do gustu jak i zmieści się w wyznaczonym budżecie.

Poza tym można mu zlecić także zorganizowanej konkretnej atrakcji, takiej którą chcielibyśmy mieć, ale nie wiemy jak ją zorganizować, przygotowanie ślubu plenerowego w nietypowym miejscu, z realizacją którego możemy mieć problem, zorganizowanie wieczoru panieńskiego czy też odlotowych i niestandardowych poprawin.

     Koordynacja ślubu i wesela

Bardzo fajnym pomysłem jest zatrudnienie konsultanta wyłącznie do koordynacji kilku dni przed ślubem i dnia ślubu, tak by odciążyć w tym okresie najbliższych. Para Młoda ma wówczas pewność, że terminy, usługodawcy i wszelkie atrakcje, dekoracje oraz niespodzianki będą dopilnowane, a w razie jakichkolwiek niespodziewanych sytuacji nie trzeba będzie dodatkowo się stresować, kłopotać świadków czy rodziców, bo wszystkim zajmie się konsultant.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *