Dzieci na weselu – weselna książeczka zabaw do pobrania.

dzieci-na-weselu-weselna-ksiazeczka-zabaw-do-pobrania

Jedni uważają, że wesele to impreza dla dorosłych, inni natomiast nie wyobrażają sobie tej uroczystości bez obecności dzieci. Decyzja o zaproszeniu (bądź nie) dzieci na wesele to indywidualna kwestia przyszłej Pary Młodej.

Jeśli jednak zdecydujecie się na ich obecność to warto zadbać o ciekawe atrakcje dla maluchów, takie które nie pozwolą im się nudzić oraz jednocześnie pomogą odciągnąć dzieci od swoich rodziców dając im chwilę na zabawę.

Pomysłów na zajęcie dzieciom czasu w trakcie wesela jest bardzo dużo. Dziś jednak przedstawię Wam tylko jeden z nich. Tym pomysłem jest spersonalizowana weselna książeczka z kolorowankami lub zadaniami do rozwiązania.

książeczka 3

Taką książeczkę w prosty sposób można przygotować samemu. Wystarczy w zwykłym dokumencie tekstowym opracować zadania, następnie je wydrukować na zwykłym papierze i przewiązać sznurkiem lub wstążką.

Książeczkę można spersonalizować dodając imiona Pary Młodej lub dzieci będących gośćmi. Obrazki do kolorowania oraz zadania do rozwiązania można znaleźć na Internecie lub zrobić samemu.

książeczka 2

Zabawę w połącz kropki można stworzyć na tej stronie (instrukcję jak to zrobić znajdziecie o tu).  Natomiast wykreślankę w prosty sposób ułożycie z wykorzystaniem generatora znajdującego się na tej stronie internetowej (można tam również przygotować łatwe krzyżówki).

książeczka 4

Jeśli jednak nie macie czasu na samodzielne przygotowanie takiej książeczki dla dzieci to mam dziś dla Was mały prezent. Klikając w tekst poniżej możecie pobrać niemal gotową weselną książeczkę dla dzieci.

Pobierz Weselną Książeczkę Zabaw

Książeczka dostępna jest w dokumencie tekstowym dzięki czemu łatwo można ją edytować. Jest ona gotowa do druku, wystarczy tylko ją spersonalizować zmieniając w odpowiednich miejscach imiona (miejsca te zostały zaznaczone na czerwono). Książeczka przystosowana jest do druku dwustronnego. Na jednym arkuszu mieszczą się dwie strony, więc po wydrukowaniu należy odpowiednio zgiąć kartki.


Pomysły na różne atrakcje weselne dla dzieci znajdziecie na mojej tablicy na Pintereście

(Część obrazków znajdujących się w książeczce pochodzi ze strony  www.pixabay.com. Można tam znaleźć darmowe obrazki i zdjęcia.)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share:

3 komentarze

 1. Aneta

  Super pomysł!!!!!! 🙂 Dziękuję za inspirację!

  29 . kw. . 2019
  • Monika z amozewkolorze

   Bardzo się cieszę, że i mam nadzieję, że książeczki się sprawdzą 🙂

   10 . maj . 2019
 2. Dzieci na weselu – weselna książeczka zabaw do pobrania. – A może w kolorze

  […] P.S. ze względu na przeniesienie bloga zapraszam tu -> http://amozewkolorzeblog.pl/2016/08/24/dzieci-na-weselu-weselna-ksiazeczka-zabaw-do-pobrania/ […]

  19 . wrz . 2016

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *