Boho dekoracje – romantyczna gra naturalności, kolorów i luzu

boho-dekoracje

Subtelny, romantyczny, luźny, a w szczególności naturalny – tymi słowami możemy określić styl boho, czyli styl cyganerii artystycznej. Jest to styl, a w rzeczywistości nazwa środowiska artystycznego, w którym lekceważono ogólne normy społeczne oraz sprzeciwiano się panującym zasadom.

Boho – piękna naturalność, którą mogą tworzyć zarówno kwiaty, zieleń jak i odcienie beżu i bieli zawarte w drewnianych elementach czy też suchych trawach.

Kwiaty nieodzowna rzecz  każdego wesela

W kompozycjach na stoły czy też w bukiecie Panny Młodej wspaniale wyglądać będą rośliny pochodzące z ogrodów i pól. Maki, chabry, dalie czy też cynie w połączeniu z zielenią czy suchą trawą nadadzą barwny oraz niepowtarzalny charakter uroczystości. Możemy tez wykorzystać mniej sezonowe kwiaty, które dostępne są  cały rok, np. goździki czy tez niektóre odmiany róż.

Tkaniny z szaf i strychów naszych babć

Różnobarwne kolory nie muszą tylko pojawić się w bukietach, ale mogą występować też w tkaninach. Fajnie wyglądać będą bieżniki czy też serwety w etniczne wzory położone na stołach gości lub te zrobione z naturalnych tkanin takich jak len czy bawełna.

W dekoracjach nie możemy zapomnieć o koronkach, które nadadzą elegancji weselu. Możemy je użyć w łapaczach snów czy też jako tło za stołem Pary Młodej. Koronka super będzie się prezentować jako dodatek na stołach. Przed zakupem, w poszukiwaniu pięknych koronek, zajrzyjcie na strych oraz do szaf swoich babć. Można tam znaleźć naprawdę ogromne skarby.

Drewniane tablice powitane czy też drewniane stelaże, na których zawiesimy kompozycje kwiatowe również będą przyciągać oko swoją oryginalnością.

Makrama

Styl boho efektownie dopełniać będą makramy o rożnych wielkościach. Sznureczki połączone ze sobą różnymi splotami możemy udekorować światełkami, kwiatkami lub tez suszonymi trawami.

Inne elementy i dekoracje, które nadadzą Waszej imprezie styl boho to:

  • Frędzle i falbany
  • Kolorowe szkło i dywany
  • Stare naczynia i butelki
  • Pióra
  • Ciepłe światło w formie świec i żarówkowych girland

 

 

 

 

 

 

Share:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *