Nasze ślubne zaproszenia

drewniane-zaproszenia-slubne

Właściwie to nie wiem kiedy zdecydowaliśmy, że robimy drewniane zaproszenia na nasz ślub. Ale musiało to być dość wcześnie, bo nawet nie przypominam sobie żebym przeglądała jakiekolwiek strony z zaproszeniami z zamiarem ich wyboru jako naszych ślubnych.

Zresztą ja nawet nie miałam pomysłu na te klasyczne papierowe zaproszenia. Jako, że nie mieliśmy żadnego konkretnego motywu przewodniego wesela nie wiedziałam jakich grafik i w jakich kolorach szukać, czy wolałabym zaproszenia jednokartkowe czy może zamykane, na jakim papierze je zrobić i czy dodać kokardkę, czy może przewiązać sznureczkiem.

Więc kiedy pojawił się pomysł na drewniane zaproszenia, wiedziałam, że to one będą do nas najlepiej pasować, tym bardziej, że wiele elementów dekoracji wykonaliśmy właśnie z drewna.

drewniane zaproszenia ślubne

Ok, pomysł był więc pozostało nam znaleźć rozwiązanie jak je wykonać. Wiedzieliśmy jedno: sklejka odpada! Tym bardziej ta z zaokrąglonymi rogami. Postawiliśmy więc na drewniane deseczki. Podobało mi się w nich to, że są nieidealne, że mają sęki, pęknięcia i nierówności i to, że są grubsze niż sklejka.

Wzór zaproszenia przygotowałam w darmowej Canvie. Totalnie prosty tekst, bez żadnych grafik (no poza jednym dekoracyjnym szlaczkiem :)), bez zbędnych oficjalnych tekstów, bez uwzniośleń, bez Sz.P. i bez nazwisk (swoją drogą, w ten sposób ominęłam ciężki temat ich odmiany). Miało być zwyczajnie, ciepło, rodzinnie. Ostatecznie dołączyliśmy też karteczkę z prośbą o poinformowanie nas, jeśli kogoś miałoby nie być, grafiką odnośnie prezentów, których chcielibyśmy uniknąć oraz nazwę naszej ślubnej facebookowej grupy.

Jak zrobiliśmy zaproszenia?

Zaproszenia ostatecznie wygrawerowaliśmy, a właściwie wygrawerowały nam to dwie przesympatyczne Panie: Pani Marta i Pani Karolina z Emiki (to taka lokalna firma zajmując się reklamą, biuroserwisem itp).

Oboje z Mateuszem mieszkamy w pobliżu małego miasta, nie tam żadna Warszawa, Gdańsk czy Kraków, gdzie możliwości jest sporo. Totalnie zwykłe, małe miasto, w którym nie sądziłam, że w ogóle ktokolwiek wykonuje usługę grawerowania. Kombinowałam więc z tymi zaproszeniami na różne domowe sposoby, które nawet całkiem fajnie wychodziły, ale pracy przy nich było sporo. A, że zaproszeń do zrobienia było nieco ponad sześćdziesiąt no to pewnie trochę bym nad tym posiedziała.

drewniane zaproszenia ślubne

Ale na szczęście któregoś razu w Emice zauważyłam na ich wystawce grawer wykonany na sklejce. Przy kolejnej więc okazji wysłałam Mateusza na misję. Miał za zadanie dowiedzieć się, czy firma ta wykona nam grawerowane zaproszenia, ale na naszych deseczkach. I wiecie co, udało się! Lokalna firma, w małym mieście zrobi nam grawer na naszym materiale. Super! Naprawdę nie sądziłam, że się uda. Nad naszym zleceniem czuwała głównie Pani Marta, która później wykonała nam też między innymi pieczątkę z inicjałami, topper na tort i mini drzewka genealogiczne na podziękowanie dla rodziców i dziadków.

Dołączone karteczki RSVP też wykonaliśmy sami. Zaprojektowaliśmy je oczywiście w Canvie, a wydrukowaliśmy na zwykłej, domowej, atramentowej drukarce. Podkleiliśmy je grubym szarym papierem by były sztywniejsze i podstemplowaliśmy  pieczątką z naszymi inicjałami. Do tego dodaliśmy cienki zielony sznureczek by połączyć karteczkę z deseczką i zaproszenia były gotowe.

Na pewno nie każdemu podobają się grawerowane zaproszenia. Ale nie każdemu też one pasują. Do nas i do naszego ślubu i wesela, na którym większość wykonywanych przez nas elementów była właśnie z drewna, pasowały one świetnie.

Na pewno nie były idealne, niektóre były krzywe, niektóre mocniej przypalone, a niektóre miały niedoskonałości. Ale w sumie nie wymagaliśmy idealności. Miały być proste i naturalne.

drewniane zaproszenia ślubne

 

Zapisz

Share: