Kwiatografika #5: „Dzień lipcowy w słońcu brnie”

kwiatografika-5-kwiaty-w-lipcu

Jest lipiec. A jak jest lipiec to jest i lato! A wraz z latem… mnóstwo kwiatów. W kwiatowych inspiracjach czerwca pisałam, że w czerwcu pojawia się coraz więcej kwiatów i, że miałam problem z wyborem tylko sześciu, które ostatecznie miały trafić do kwiatrografiki. Ale wiecie co, okazuje się, że wtedy to nie był problem. Prawdziwy problem miałam teraz! Oba wakacyjne miesiące to po prostu ogrom najróżniejszych kwiatów. Zarówno tych popularnych, jak i tych nieznanych. Jednorocznych i wieloletnich. A przy tym różnokolorowych, pięknych i oryginalnych o niebanalnym kształcie.

Kwiaty w lipcu są piękne!

W ogródkach oczywiście nadal królują piękne, tradycyjne i różnokolorowe róże. Ale znaleźć też można bardzo popularne kalie oraz lilie. Po za tym w lipcu kwitną również pomarańczowe nagietki oraz aksamitki.

Jest też kilka kwiatów oryginalnych, takich, które przyciągają i zaciekawiają niemal każdego. Dla mnie takimi kwiatami są na pewno żółte kuliste kraspedie, niebieskie mikołajki alpejskie oraz zielone dzwonki irlandzkie. Te kwiaty to coś pięknego!

Okazałe są też kwiaty celozji, która występuje w przeróżnych kolorach. Po za tym, z kwiatów jednorocznych, występują również między innymi lewkonie letnie, lwie paszcze, kosmos podwójnie pierzasty oraz osteospermum. 

W lipcu, swoje kwitnienie rozpoczynają też niektóre z odmian hortensji, szczególnie hortensja krzewiasta oraz bukietowa.

No i uwielbiana przez Panny Młode, szczególnie te rustykalne, gipsówka! Jest to wieloletnia roślina o drobnych, głównie białych kwiatkach, którą z powodzeniem można uprawiać w przydomowych ogródkach. Jeśli więc, chcecie ją wykorzystać na swoim ślubie i weselu to możecie spróbować wyhodować ją samemu!

kwiatografika

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *