Kwiatografika #12: Marzec

kwiaty-w-marcu

Dziś pierwszy dzień wiosny, a więc dzień bardzo idealny na kwiaty. Tym bardziej, że kwiaty bardzo wiosenne.

Chcę Wam powiedzieć, że to już ostatnie kwiatowe inspiracje miesiąca (kwiatografiki z pozostałych miesięcy możecie znaleźć tutaj -> <<<click>>>>). Może teraz będę tworzyć kwiatowe zestawienia w oparciu o kolory albo będę wyszukiwać dla Was takie kwiaty, które nie koniecznie należą do kwiatów znanych i często wykorzystywanych w ślubnych i weselnych kompozycjach i bukietach. A może Wy macie jakieś pomysły lub propozycje. Może pojawił się u was jakiś problem z wyborem lub znalezieniem odpowiednich dla Was kwiatów? Dajcie znać to podejmę ten temat tutaj na blogu i może akurat pomogę nie tylko Wam, ale także innym Pannom Młodym.

Ale póki co zobaczcie jakie sezonowe kwiaty znajdziecie w marcu!

Anemony to właściwie kwiaty zimy, ale jakby nie patrzeć, marzec to większości jeszcze zima także wpisują się znakomicie.

Tulipany – kwiaty, które w sprzedaży znajdziecie już właściwie od wczesnej zimy, ale musicie się ze mną zgodzić, że największy i najpiękniejszy sezon na nie jest właśnie w marcu i kwietniu. Dla mnie to jedne z niewielu kwiatów, które najpiękniej wyglądają same, bez towarzystwa wszelkich ozdobników i innych kwiatów.

Żonkile i forsycję z kolei uwielbiam za ich żywo żółty kolor. W momencie kiedy wszystko, ta cała zieleń i kwiaty dopiero tak opieszale budzi się do życia, one tak cudownie dają radość i chęć do życia.

Hiacynty za to dostępne są w bardzo wielu kolorach, więc bez problemu da się je dopasować do koloru przewodniego Waszego wesela.

Te typowo wiosenne kwiaty mają jeszcze jedną, dość dużą zaletę – są tanie. Żonkile można kupić już za kilkadziesiąt groszy za sztukę. Dla tulipanów i hiacyntów ceny zaczynają się od około 1 zł za jednego kwiatka. A o forsycję to najlepiej poprosić babcie, ciocie lub sąsiadki…

 

kwiaty w marcu

 

 

Share:

1 Comment

  1. Alicja

    Bardzo ciekawy i pomocny artykuł

    29 . paź . 2019

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *