Kwiatografika #4: I znowu czerwiec…

kwiaty-w-czerwcu

Zdecydowanie dłuższe powinno być to zestawienie czerwcowych kwiatów! W przydomowych ogródkach, na działkach i polach pojawia się ich tak dużo, że na prawdę ciężko było wybrać tylko sześć. A właściwie pięć bo oczywistością jest to, że musiała pojawić się w nim ponownie (bo znajdziecie ją również w kwiatowych inspiracjach maja) piwonia. Ale kwiaty w czerwcu są tak różnorodne, tak wielokolorowe i łatwo dostępne, że każdy wybrałby coś dla siebie.

Długo zastanawiałam się nad różą. Nie byłam przekonana czy powinnam ją tutaj umieścić, bo w sumie  jest ona dostępna na giełdach i w kwiaciarniach przez cały rok, ale ostatecznie nie mogła się tu nie pojawić. Te róże ogrodowe są tak piękne, naturalne i kolorowe i widać je w niemal w każdym przydomowych ogródku i na każdym skwerku i na każdej działce i w ogóle jest ich tak mnóstwo, że zdecydowanie są to kwiaty czerwcowe, więc nie mogłam ich tak po prostu pominąć.

Po za piwonią, w inspiracjach czerwca, swoje pewne miejsce miała też lawenda, która wprowadza na weselu uroczy, taki lekki i prowansalski klimat, a dodatkowo ma przyjemny, delikatny zapach. Jej kolor to coś między granatem, a fioletem, a jej drobne kwiaty będą super dodatkiem do bukietów, wianków, kompozycji i dekoracji.

Ale odcienie fioletu można też wprowadzić do dekoracji i dodatków wykorzystując kule czosnku olbrzymiego. Występuje on w dwóch kolorach: fioletowym i białym i wygląda bardzo oryginalnie. A jeśli stawiacie na zapach to zdecydowanie polecam jaśminowiec, który podobnie jak lawenda, pachnie przyjemnie i delikatnie, choć zapach ma totalnie inny.

W wielu ogrodach o tej porze można też znaleźć goździki brodate. Są one wytrzymałe i dostępne w wielu kolorach, więc nie powinno być problemu by dobrać je do kolorystyki własnego ślubu i wesela.

No i eustoma, która do inspiracji „wskoczyła” tak trochę przypadkiem. Bo nie jest to kwiat jakoś popularnie występujący w ogrodach, przynajmniej ja się z tym nie spotkałam, ale za to jest to kwiat bardzo często wybierany do dekoracji ślubów i wesel, a że kwitnie od czerwca to postanowiłam go tu wyróżnić.

Po za tym, w czerwcu kwitnie też żurawka ogrodowa, przetacznik kłosowy, chaber bławatek, łubin trwały, tawułka Arendsa, krzewuszka, maki. Także, hmm… całkiem sporo tych kwiatów.

kwiaty w czerwcu

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *