Kwiatografika #9: Listopad

kwiaty-kwitnace-w-listopadzie

Kwiaty kwitnące w listopadzie. Nie jest ich za wiele. Właściwie większość kwiatowych inspiracji, które znalazły się w moim listopadowym zestawieniu to kwiaty bardziej zimowe. Ale ze spokojem można spotkać je już w listopadzie. Podobnie jak tulipany i hiacynty, które są już dostępne w hurtowniach, sklepach i supermarketach mimo, że są one uważane za kwiaty wiosenne.

Chryzantema – królowa listopada. W Polsce uważana za kwiat cmentarny i raczej, poza pewnymi gatunkami, jest niechętnie wykorzystywana do dekoracji ślubów i wesel. A szkoda. Na Pintereście można znaleźć ogrom weselnych inspiracji z wykorzystaniem chryzantem, które wyglądają przepięknie. Marzy mi się zobaczyć takie dekoracje także na polskim weselu.

Strelicja – roślina, która wytwarza chyba najbardziej oryginalne kwiaty ze wszystkich możliwych. Nazywana również rajskim ptakiem i raczej również nie jest zbyt popularnym kwiatem wykorzystywanym do dekoracji wesel.

Storczyki – z nimi jest podobnie jak z różami czy tulipanami – znają lub kojarzą je chyba wszyscy. To co jest w nich fajne to to, że mogą być wykorzystywane zarówno jako kwiat doniczkowy jak i kwiat cięty. Te rosnące w doniczkach są świetnym zamiennikiem dla typowych weselnych kompozycji kwiatowych dla tych Par Młodych, które chcą by kwiaty pozostały z nimi na dłużej niż tylko kilka dni. Storczyki cięte natomiast często wykorzystuje się do tworzenia bukietów ślubnych, wianków i ozdób do włosów.

Kalanchoe – w sprzedaży możne je znaleźć właściwie przez cały rok, choć z założenia jego kwiaty pojawiają się zimą. Jeśli myśleliście nad dekoracjami z użyciem kwiatów doniczkowych zamiast ciętych to te, podobnie jak storczyki, nadadzą się do tego idealnie.

Szlumbergera – to kaktus, ale taki bez cierni i kolców. Kwitnie najczęściej w grudniu i stąd jego popularne nazwy: grudnik lub kaktus Bożonarodzeniowy. Nada fajny, klimatyczny zimowy nastrój listopadowym i grudniowym weselom.

Zwartnica – dla większości znana pewnie pod nazwą „amarylis”, która podobno jest nieprawidłowa. Ale w kwestii jej wykorzystania do dekoracji ślubów i wesel nie ma to właściwie żadnego znaczenia, bo bez względu jakiej nazwy użyjecie, to chyba każda florystka lub dekoratorka zrozumie jaki kwiat macie na myśli. Podobnie jak storczyki, mogą być one wykorzystywane na kwiat cięty do kompozycji i bukietów ślubnych lub pozostawione w doniczkach, w których świetnie się prezentują.

 

kwiaty kwitnące w listopadzie

POZOSTAŁE KWIATOGRAFIKI

A wszystkie kartografiki z kwiatowymi inspiracjami na każdy miesiąc znajdziecie tu -> <<<click>>>

Share:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *