Kwiatografika #6: Witaj sierpniu!

kwiaty-w-sierpniu

Choć sierpień nie jest przeze mnie jakoś bardzo lubianym miesiącem, to kwitnące wtedy kwiaty, są jednymi z moich ulubionych. Uwielbiam hortensje, kocham dalie, nawet słoneczniki stały się dla mnie urocze!

I choć żadna z tych roślinek nie przebije moich najpiękniejszych i ukochanych majowych bzów to niewątpliwie sierpniowe kwiaty zachwycają formą i barwami. Większość z nich dostępnych jest w różnych kolorach, co daje naprawdę duże możliwości wyboru.

Niektóre z nich, jak na przykład słoneczniki i astry, są na dodatek bardzo łatwe w uprawie i nie wymagają poświęcenia im dużej ilości czasu. Podobnie jest w przypadku uprawy łubinu trwałego.

Nieco trudniejsza w uprawie jest hortensja ogrodowa, która ma kiepską odporność na mrozy, przez co, jeśli jej odpowiednio nie zabezpieczymy na zimę, nie będzie kwitła latem. Ale za to jest to roślina, której jak chyba żadnej innej, możemy zmieniać barwę kwiatów! O hortensjach, nie tylko tych ogrodowych, o ich uprawie i zmianie kolorów, więcej możecie przeczytać tu.

W sierpniu kwitną również mieczyki, które w kwiaciarniach dostępne są właściwie przez cały rok, i które chętnie są wykorzystywane do tworzenia ślubnych kompozycji kwiatowych.

No i moje ulubione sierpniowe dalie! Pochodzą z Meksyku i charakteryzują się różnorodnością barw i form! Mogą być kuliste, igiełkowe lub bardziej pomponiaste. Występują w najróżniejszych kolorach i odcieniach, a niektóre są nawet wielokolorowe. Kwitną do później jesieni i są naprawdę piękne!

Po za tym sierpień to także miesiąc, w którym kwitnie cynia, szałwia błyszcząca, żeniszek meksykański, szarłat zwisły (bardzo oryginalna i cudowna roślinka), agapant afrykański i wiele innych różnych roślin jednorocznych i rabatowych.

Tak więc, witajcie w sierpniu – miesiącu pełnym kwiatów!

 

kwiaty w sierpniu

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *