Floral backdrop, czyli kwiatowe tło za Parą Młodą

kwiatowe-tlo

Pamiętacie czasy kiedy jedynym pomysłem na tło dla Pary Młodej była błyszcząca tkanina z dwoma styropianowymi obręczami, które miały „symbolizować” obrączki, albo z zawieszonymi gołąbkami? Dziś wszystko wygląda inaczej. Dawne styropianowe obrączki zostały zamienione na inicjały Pary Młodej, papierowe kwiaty, czy też kurtyny świetlne. Pomysłów na ściankę za Parą Młodą jest bardzo wiele i z sezonu na sezon przybywa ich coraz więcej. Nic dziwnego, w końcu taka ścianka to jeden z tych elementów dekoracyjnych, które pojawia się właściwie na każdym weselu. Dziś chciałabym pokazać Wam kilka inspiracji na kwiatowe tło za Parą Młodą. Mam nadzieję, że takie tło będzie niedługo tak popularne jak obecnie tkaninowa ścianka z inicjałami lub imionami Pary Młodej.

Taką kwiatową ściankę można przygotować na wiele sposobów. Może być ona wykonana zarówno z kwiatów żywych, jak i ze sztucznych, piankowych lub papierowych. Poza tym na weselu wcale nie musi stanowić tła dla Pary Młodej. Może być również tłem do słodkiego stołu lub ścianką do zdjęć.

Ściana kwiatowa

Taka ściana może być wykonana z kwiatów żywych lub sztucznych. I choć na pierwszy rzut oka nie koniecznie widać różnicę, to z pewnością ta z żywych kwiatów prezentuje się piękniej i dodatkowo cudownie pachnie. Jednak musi być wykonana na krótko przed dniem wesela, żeby nie było obawy zwiędnięcia kwiatów. Poza tym, ze względu na jednorazowość takiej ściany, jej przygotowanie na pewno nie będzie tanie. Kwiatowe tło ze sztucznych kwiatów wydaje się być tańszym rozwiązaniem jednak z mniejszą możliwością personalizacji. Niestety, jeśli wynajmujemy już gotową ścianę ze sztucznych kwiatów to nie mamy możliwości wyboru ani rodzaju, ani koloru kwiatów.

kwiatowe tło 1

kwiatowe tło 2kwiatowe tło 3

#flowerwall #rockandflowers #pkin

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika rock&flowers (@rockandflowers)

Tańszą alternatywą do ściany z żywych kwiatów na pewno będzie ściana wyłącznie z zielonej roślinności.

kwiatowe tło 4Zwisające girlandy z kwiatów

Innym pomysłem na kwiatowe tło mogą być kwiaty zwisające na sznurkach. Takie girlandy z pojedynczymi kwiatkami nadają uroczystości lekkości i świeżości, a przy tym pięknie się prezentują.

kwiatowe tło 5kwiatowe tło 6kwiatowe tło 7Ściana z kwiatów papierowych

Papierowe kwiaty stają się dość popularne i są coraz częściej wykorzystywane jako dekoracja tła za Parą Młodą. Z łatwością można je dostosować do kolorystyki uroczystości.

kwiatowe tło 8https://pl.pinterest.com/pin/84442561743207652/Częściowo kwiatowe tła

Połączenie kwiatów z innymi materiałami również może stanowić ciekawe tło dla stołu Pary Młodej, a przy tym jest znacznie tańszym rozwiązaniem. Kwiatowe kompozycje lub girlandy można połączyć z białym tłem lub tkaniną .

kwiatowe tło 9kwiatowe tło 10kwiatowe tło 11A co Wy myślicie o kwiatowej ściance na weselu?

Źródło zdjęć: Pinterest (klik w zdjęcie powoduje przeniesienie do źródła zdjęcia)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share: