Więcej niż jedno zwierzę to… – czyli familiada na weselu!

familiada-na-weselu

Familiada. Czy jest ktoś kto jej nie zna? Ktoś kto nigdy o niej nie słyszał? Podejrzewam, że zdecydowana większość z nas zna nawet reguły tej zabawy na pamięć. I prowadzącego. I jego żarty również. No po prostu nie da się o niej nie wiedzieć nic.

No właśnie, a gdyby tak wykorzystać tą zabawę na weselu? Podobnie jak wykorzystywany jest „Taniec z gwiazdami” czy „Jaka to melodia”?

W tym wpisie opowiem Wam jak przebiegała zabawa w „Familiadę” na naszym weselu i załączę Wam kilka przykładowych pytań jakie możecie w takiej zabawie wykorzystać.

 

Jak to było u nas

Zacznę od tego, że nie za bardzo przepadam za wszelkimi konkursami czy zabawami weselnymi. Jak dla mnie większość z nich to zabawy żenujące, płytkie i bądźmy szczerzy… często z podtekstem erotycznym. Nigdy więc nie biorę w nich udziału bo nie wiem czego mogę się spodziewać, ale wiem i szanuję to, że większość osób i gości lubi weselne konkursy. W końcu są one pełne śmiechu i frajdy, a przecież właśnie takie powinno być wesele.

Więc na naszym weselu stanęło na tym, że nie rezygnujemy całkowicie z zabaw, ale wybieramy te, które nie będą kiczowate i niesmaczne. Mimo, że będą pewnie mniej śmieszne i zdecydowanie mniej niezapomniane.

Jedną z takich zabaw-konkursów była właśnie Familiada. My mieliśmy ten plus, że nasz Dj, Dj Jerzman, którego swoją drogą bardzo Wam polecamy, ma w swojej ofercie zabawę, która u niego nazywa się „Quiz Pary Młodej” i która wzorowana jest właśnie na tej popularnej Familiadzie.

familiada na weselu

W ramach tej zabawy Dj Jerzman stworzył specjalną aplikację, pod którą podłączony jest ekran i te guziczki – pstrykaczki. Co jest super w tej aplikacji? To, że zapisuje się w niej wszystkie pytania i odpowiedzi do nich i one potem wyskakują na ekranie. Nie trzeba więc nic zapisywać na żadnych kartkach czy tablicach bo wszystko się wyświetla na ekranie. Możecie to zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Nie ukrywam, że to bardzo ułatwiło organizację tej zabawy. Gdyby nie ta aplikacja i ekran to pewnie nie zdecydowalibyśmy się na nią bo zwyczajnie nie wiedzielibyśmy jak to przygotować. Ale w Internecie jest sporo filmików jak taką zabawę zorganizować bez specjalnych aplikacji i urządzeń. Nie jest to wprawdzie może tak efektowne i łatwe, ale DA SIĘ!

 

familiada na weselu

 

Jakie przygotować pytania?

Kluczem do fajnej zabawy są pytania! Wiadomo skoro jest to wesele to pytania powinny być powiązane z Parą Młodą. Ale tutaj trzeba uważać. Bo albo musimy do tej zabawy wytypować takie osoby, które dobrze nas, w sensie parę Młodą, znają. Albo wybrać pytania łatwe, takie z których odpowiedzią poradzi sobie każdy nasz gość, także ten, który nie koniecznie zna każdy szczegół naszego życia.

Wiecie co mam na myśli? To, że nie każdy może znać odpowiedź na pytanie „Jakie jest ulubione danie Pana Młodego” jeśli odpowiedzią na nie jest na przykład risotto. Ale już pytanie o rozmiar buta Panny Młodej jest pytaniem łatwym bo tutaj możliwych odpowiedzi jest znacznie mniej,

My w naszej zabawie wiedząc, że osoby, które do niej typujemy mogą nie znać odpowiedzi na takie bardzo spersonalizowane pytania, postawiliśmy w większości na pytania „ogólne”, związane z małżeństwem i związkiem, ale nie koniecznie typowo z nami.

Przyznam szczerze, że nie były to łatwe pytania, a i odpowiedzi do nich również nie zawsze były oczywiste. Ale za to odpowiedzi naszych gości były bardzo kreatywne, zabawne i pełne śmiechu. A przecież o to w tym chodzi.

 familiada na weselu

Przykładowe pytania

Jeśli pomysł na weselną familiadę Was zaciekawił i zainspirował to poniżej możecie pobrać przykładowe pytania do takiej familiady.

A namiary na DJ Jerzmana znjdziecie tutaj -> <<<click>>> ! Świetny Dj i wodzirej w jednym. Na prawdę super gość.

 

Familiada na weselu – przykładowe pytania <- kliknij by pobrać

 

Mam nadzieję, że dacie znać jakie jest Wasze podejście do zabaw weselnych, czy pomysł na weselną familiadę uważacie za fajny czy raczej średni i jak Wam się podobały pytania. 🙂

 


Autor zdjęć: Agnieszka Kaczkowska

Share:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *