Wesele w stylu industrialnym – jak je zorganizować
Nie każdy swoje marzenia weselne kieruje w stronę wesel eleganckich, romantycznych i pastelowych. Niektóre Pary Młode po prostu nie utożsamiają się z eleganckimi koronkami, słodkimi serduszkami i kolorowymi wstążkami. I niekoniecznie wynika to z chęci pokazania się, a często jest to spowodowane po prostu innym stylem i sposobem życia. W swoich weselnych wizjach idą więc w innym kierunku, poszukując tego co dla nich najodpowiedniejsze.
W tym wpisie tym „innym kierunkiem” jest styl industrialny. Co to za styl? Na pewno nie jest to styl, w którym odnalazłaby się każda Para Młoda. Jest dość oryginalny i totalnie nieszablonowy. Z jednej strony surowy, ale z drugiej mam wrażenie, że bardzo ciepły i przytulny. Gdzieś kiedyś przeczytałam, że jest to styl „oswojony surowy”, i chyba jest to określenie idealne.
Zobacz jakie elementy definiują styl industrialny, co się w niego wpisuje i co do niego pasuje. Jest tu trochę tekstu i kilka inspiracji. Po więcej odsyłam na mojego Pinteresta: <<<click>>>
Miejsce
Na początek musisz wiedzieć, że nie da się stworzyć industrialnego wesela w eleganckim dworku lub sali z żółtymi ścianami. No po prostu się nie da. W tym stylu to właśnie odpowiednie miejsce jest podstawą.
Co jest charakterystyczne dla miejsc industrialnych? surowa cegła, beton, drewniane i metalowe elementy, duże przeszklenia oraz naturalne kolory we wnętrzu: czerń, brąz, szarość.
Co więc się nada? Idealne będą sale przerobione ze starych gorzelni, młynów, budynków gospodarskich, czy też cukrowni. Po za tym wszelkiego rodzaju browary, podziemia i szyby kopalniane, magazyny i hale, zajezdnie…
W przypadku stylu industrialnego, wybór odpowiedniego miejsca to już połowa sukcesu.
Dekoracje
Podstawą jest oświetlenie, najlepiej w barwie ciepłej białej i minimalistycznej formie, czyli po prostu żarówki, dużo żarówek i jeszcze więcej żarówek, no i oczywiście świece.
Co można wykorzystać? Długie girlandy żarówkowe, światełka ledowe na druciku, żarówkowe napisy 3D, różnej wielkości świece bryłowe.
Do dekoracji stołów wykorzystaj:
- geometryczne metalowe świeczniki i terraria, najlepiej w kolorze miedzianym, złotym lub czarnym;
- świeczniki wykonane z drewna lub betonu;
- stare metalowe świeczniki, patery, miseczki;
- pomalowane na czarno, złoto lub miedziano puszki i szklane butelki (niektórzy uważają, że takie butelki i puszki niefajnie wyglądają na stołach, ale w insularnych wnętrzach, odpowiednio pomalowane i odpowiednio udekorowane, robią niezłą robotę).
W kompozycjach kwiatowych ogranicz się do dwóch, góra trzech kolorów. Jako bazę zastosuj biel i zieleń.
Zrezygnuj też z obrusów, lub postaw na obrusy w kolorze innym niż biały.
Dodatki i papeteria
Do zrobienia numerków stołów możesz wykorzystać cegły, drewno lub wykonać je samemu z betonu (już niedługo na blogu pokażę Ci jak to zrobić).
A zaproszenia? Z jednej strony powinny być minimalne i proste, a z drugiej bardzo oryginalne.
Podobnie zresztą jest przy tablicach powitalnych oraz tablicach rozmieszczenia gości: minimalizm, ale i oryginalność.
A co Ty sądzisz o tym stylu? Daj znać czy chciałabyś/chciałbyś mieć takie wesele, czy raczej bliżej Ci do innego stylu?
A i pamiętaj polubić nas na Facebooku i Instagramie, dzięki temu zawsze będziesz na bieżąco z wpisami i wszelkimi weselnymi pomysłami.
Zostaw komentarz