Kwiatografika #8: Jesienny październik

kwiaty-w-pazdzierniku

Październik: kolorowy, szalony, nastrojowy. Kwiaty w październiku: oryginalne, różnorodne i piękne.

Prawdę pisząc, to w październiku królują niemal te same kwiaty, o których pisałam w wrześniowych inspiracjach kwiatowych. Wciąż kwitną wrzosy, dalie, astry i cynie. Nie chciałam ich wszystkich powtarzać w październikowym zestawieniu, więc tym razem pokusiłam się o zamieszczenie tutaj nieco mniej popularnych weselnie kwiatów.

Ja uwielbiam kompozycje kwiatowe, które w całości lub chociaż częściowo (jako dodatki) wykonane są z takich właśnie nietypowych i nieoczywistych kwiatów, oczywiście koniecznie sezonowych.

**

Niestety ogromnym minusem dla tego rodzaju kwiatów jest to, że są trudno dostępne (co nie znaczy, że nie są dostępne w ogóle). Wrzos i kapustę ozdobną, jesienią na giełdach kwiatowych, w hurtowniach czy kwiaciarniach znajdziemy bez problemu. O pozostałe kwiaty z zestawienia trzeba postarać się już znacznie bardziej. Chociaż żeniszek i aksamitka to jedne z popularniejszych kwiatów ogródkowych, więc całkiem możliwe, że znajdziecie je w ogródkach babć, mam lub cioć. Albo odpowiednio wcześniej wysiejcie je sobie sami.

Kwiatostany trawy pampasowej fajnie wyglądają jako dodatek do jesiennych bukietów i kompozycji kwiatowych. Dodają im lekkości i oryginalności. Jeżówki z kolei sprawdzą się w rustykalnych, delikatnych kompozycjach.

Październik i w ogóle cała jesień daje ogromne możliwości dekoracyjne. Poza sezonowymi kwiatami, których jest naprawdę całkiem sporo, można wykorzystać ogrom dodatków: dynie, jabłka, jesienne liście, jarzębinę, żołędzie, kasztany…

kwiaty w październiku

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share:

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *