Świecący napis BAR – DIY

swiecacy-napis-bar-diy

Jeśli planujecie na swoje wesele dodatkowe atrakcje w formie Barmana serwującego drinki lub dodatkowego stołu z alkoholami do samodzielnego ich przygotowania to mam dla Was coś co na pewno przyciągnie uwagę gości do tej, zorganizowanej specjalnie dla nich, atrakcji: świecący napis BAR. Jego wykonanie nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności ani narzędzi, więc bez problemu każdy sobie z tym poradzi.

napis-bar-1

Od czego zacząć?

W pierwszej kolejności musicie kupić lub zamówić przez Internet kartonowe literki papier mache o wysokości około 20 cm. Większych nie udało mi się znaleźć, więc wykorzystałam te dwudziestocentymetrowe. Jeśli chcecie mieć większy napis to niestety, ale chyba takie literki musielibyście przygotować sobie sami.

Jak już literki dotrą do Waszych rąk to kolejnym krokiem jest próba ustalenia ile światełek będzie Wam potrzebne. I tutaj uwaga! Musicie wziąć pod uwagę to, że takie lampki nie są dostępne w dowolnej liczbie. Z pewnością nie znajdziecie łańcucha świetlnego z 33 lub 47 światełkami. Ja wcześniej zrobiłam przegląd takiego oświetlenia (mowa oczywiście o zwykłych lampkach choinkowych) i wiedziałam, że mam do wyboru łańcuch o 25, 30 lub 50 światełkach. Po kilku próbach wybrałam światełka na baterie o 30 punktach świetlnych. Zależało mi właśnie na takich światełkach, które nie będą wymagały dostępu do prądu, bo wiem, że dzięki temu mogę je ustawić w dowolnym miejscu.

napis BAR

Po za kartonowymi literkami i lampkami choinkowymi na baterie będą Wam jeszcze potrzebne:

*flamaster (najlepiej w takim kolorze w jakim planujecie mieć napis) lub długopis

*farba w sprayu w kolorze, w którym chcecie mieć napis

*nożyk i nożyczki

 

Jak wykonać świecący napis BAR?

1. W pierwszej kolejności należy równomiernie na każdej literce rozplanować i zaznaczyć flamastrem miejsca, w których mają być światełka. Ja użyłam czarnego flamastra, co później, podczas malowania na biało, okazało się złym posunięciem, bo literki musiałam malować kilkakrotnie, tak aby zakryć pozostałe czarne kropki. Dlatego też polecam Wam stosować flamaster w kolorze literek, długopis lub nawet ołówek.

2. Kolejnym krokiem jest wycięcie za pomocą nożyka i nożyczek tylnej części liter. Uważajcie by nie przebić się przez przednią część oraz by za bardzo nie wyjechać za krawędź liter.

napis-bar-1-i-2

3. Następnie należy zrobić dziurki w miejscach, w których mają znaleźć się światełka. Można zrobić je nożykiem, dziurkaczem lub śrubokrętem. Ważne jest to aby dziurki nie były zbyt duże, tak aby światełka ciasno w nie wchodziły i nie wypadały z nich.

4. Potem należy litery pomalować farbą w sprayu i odczekać aż wyschną.

naspi-bar-3i-4

napis-bar

5. Przedostatnim krokiem jest zamocowanie łańcucha świetlnego. Niby prosta sprawa, ale miałam z tym problem bo zaczęłam wkładanie światełek nie od tej strony od której powinnam, a trzeba mieć na uwadze to, że jest jeden łańcuch świetlny z małymi przerwami między lampkami, a przecież musi być jeszcze przejście między jedną, a drugą literą.

6. Na koniec należy schować kabelki w środek litery tak aby nie wystawały z żadnej ze stron. Można przykleić je do literek taśmą, wtedy macie pewność, że podczas użytkowania nie wysuną się one poza miejsce dla nich przeznaczone. 🙂

napis-bar-5i6

Napis gotowy!

Chyba zgodzicie się ze mną, że nie jest to trudne i nie wymaga nie wiadomo jak wygórowanych zdolności manualnych.

Taki napis możecie przykleić do jakiegoś fajnego kawałka deski i postawić na stole z alkoholami. A jeśli nie macie w planach zorganizowania takiego stołu, a chcecie mieć takie podświetlane literki to zawsze możecie wykonać w ten sposób jakikolwiek inny napis. Mogą to być Wasze inicjały umieszczone przy księdze gości, może to być napis Słodki Stół, który będzie zachęcać gości, a szczególnie pewnie dzieci do podejścia. Może to być także napis Witajcie! przymocowany do drewnianej tablicy postawionej przy wejściu do sali weselnej. Każdy pomysł jest dobry!

A jeśli wykonacie taki świecący napis koniecznie dajcie mi znać i podzielcie się zdjęciami 🙂 !

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share:

2 komentarze

  1. Jadziaa

    Na jakiej stronie zamawiałaś te literki kartonowe?

    08 . Lut . 2017

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *