Kwiatowe LOVE – DIY i inspiracje

Pomysł na kwiatowe napisy! Od jakiegoś czasu na weselach, popularne są różnego rodzaju napisy, inicjały czy też imiona Pary Młodej. Drewniane, podświetlane, papierowe – takie pojawiają się najczęściej. A co powiecie na napisy z kwiatów? Dziś pokażę Wam jak ja zrobiłam kwiatowe LOVE i napiszę jak Wy w prosty sposób możecie zrobić je sami.

kwiatowe-love-5

Jego wykonanie jest łatwe jak zagotowanie wody na herbatę i z pewnością nie ma osoby, która nie potrafiłaby go przygotować.

W najprostszej wersji wystarczą papierowe litery (na przykład o takie) i kwiaty. Takie napisy można wykonać zarówno z kwiatów żywych jak i sztucznych. Te z żywych z pewnością będą prezentowały się przecudnie, ale tylko przez kilka dni. Natomiast te wykonane z kwiatów sztucznych mogą, po uroczystości weselnej, stać się piękną i przede wszystkim spersonalizowaną (w przypadku inicjałów) dekoracją domu.

Oto jak ja przygotowałam kwiatowe LOVE:

⊗ Ze względu na to, że papierowe litery, do których link podałam wyżej mają wymiary, które mnie zdecydowanie nie satysfakcjonowały, postanowiłam samemu wykonać literkowe formy z drewna. I to był mój pierwszy krok do wykonania napisu.

kwiatowe-love-forma

Odpowiednio przycięte drewniane kawałki łączyłam klejem przeznaczonym do drewna. Każda z drewnianych literek ma wysokość 25 cm.

forma-kwiatowe-love-2

Z racji, że posiadałam drewniane deseczki o odpowiedniej dla mnie szerokości i grubości, zrobienie formy nie trwało zbyt długo i ograniczało się wyłącznie do pocięcia deseczek na odpowiednią długość i ich sklejenia.

Ten krok można całkowicie wyeliminować wybierając gotowe litery kartonowe. Dla mnie jednak literki te okazały się zdecydowanie za małe. Są one nie tylko krótsze, ale także zdecydowanie węższe i zdecydowanie bardziej płytkie. Poza tym uważam, że formy drewniane są znacznie trwalsze.

⊗ Kolejnym krokiem było pomalowanie literowych form. Z racji, że dość widoczne były miejsca łączenia ze sobą deseczek, chciałam je ukryć, dlatego też postanowiłam pomalować je farbą akrylową do drewna. Nałożenie trzech warstw spowodowało, że cała struktura drewna stała się niewidoczna, a przy tym wystarczająco ukryte zostały miejsca łączenia drewnianych elementów.

⊗ Ostatnim krokiem było umieszczenie w drewnianych formach szarej gąbki florystycznej i kwiatów.

kwiatowe-love-1

W moim przypadku zdecydowałam się na kwiaty sztuczne w kolorystyce biało-kremowo-zielonej.

kwiatowe-love-2 kwiatowe-love-3

Jeśli decydujemy się na kwiaty żywe, należny pamiętać o tym, żeby do ich mocowania użyć zielonej gąbki florystycznej, wcześniej odpowiednio nawodnionej. Poza tym dobrze jest taką mokrą już gąbkę owinąć folią, szczególnie gdy formą są kartonowe literki, tak aby nie przesiąkły one wodą.

kwiatowe-love-4

I tak oto, w prosty i szybki sposób, powstało kwiatowe LOVE. Tą techniką można wykonać różne napisy czy też monogramy, które mogą zostać użyte nie tylko jako dekoracja wesela, ale także domu czy też pokoju dziecięcego. Mogą być również ciekawym pomysłem na prezent.

kwietne-love-4

Kilka inspiracji pokazujących jak wykorzystać kwiatowe monogramy na uroczystościach:

Więcej inspiracji znajdziecie na kwiatowej tablicy na Pintereście

Zapisz

Zapisz

Zapisz