Kwiaty na wesele: piękne i kolorowe wrzosy

Wrzosy są bardzo popularnymi i łatwo dostępnymi w Polsce kwiatami, a jednak mimo to na wrześniowych i październikowych weselach nie goszczą zbyt często. Zastanawia mnie dlaczego tak jest? Sama, jeśli organizowałabym swój ślub we wrześniu na pewno zdecydowałabym się na te właśnie rośliny. Dlaczego? Bo są piękne, niestandardowe, tanie i łatwo dostępne.

Dostępne kolory:

najczęściej spotykane wrzosy mają barwę fioletową, ciemnoróżową i białą. Choć spotkać można również takie, które przyjmują barwę różową, czerwoną czy też zieloną.

Okres kwitnienia:

głównie od końca sierpnia do października, jednak spotykane są także takie odmiany, które kwitną aż do wystąpienia mrozów.

Trwałość:

sadzonki doniczkowe są dość trwałe. Jeśli odpowiednio o nie zadbamy to na długo zachowają swoją świeżość i piękny wygląd. Bukiety i butonierki wykonane ze ściętych wrzosów również wytrwają przez całą uroczystość weselną.

Cena:

od około 2 do 10 zł za jedną sadzonkę w doniczce. Cena zależy od wielkości sadzonki i stopnia rozwinięcia kwiatów. Od sierpnia wrzosy doniczkowe bez problemu można znaleźć w szkółkach ogrodniczych, kwiaciarniach, supermarketach, czy na różnego rodzaju targach.

Zastosowanie:

wrzosy można stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi kwiatami, takimi jak chociażby róże, goździki czy lawenda. Można z nich wykonać bukiety, butonierki i wianki. Sadzonki doniczkowe idealnie nadają się do dekoracji miejsca ślubu i wesela. Poza tym wrzosy można również wykorzystać do dekoracji samochodu, tortu weselnego, czy też wprowadzić jako grafika na zaproszeniach, winietkach i innych elementach papeterii.

Poniżej znajdziecie kilka inspiracji z wrzosem w roli głównej.

Bukiet ślubny:

#leśny #bukietślubny z wrzosów 🌿

A post shared by Bukietlove (@bukietlove) on

1

2

3

Wianek:

#leśny #wianekzwrzosów do kompletu 🌿

A post shared by Bukietlove (@bukietlove) on

4

5

6

Butonierka:

7

Weselne dekoracje:

8

9

10

11

12

13

14

http://www.abcslubu.pl/slub-i-wesele/bukiety-slubne-i-dekoracje-slubne/4880/wrzosy-na-slubie-w-roli-glownej

15

http://www.abcslubu.pl/slub-i-wesele/bukiety-slubne-i-dekoracje-slubne/4880/wrzosy-na-slubie-w-roli-glownej

16

Zaproszenia:

17

http://decoris.pl/p/7/81/13821/Zaproszenia%20%C5%9Blubne_Otwarte/%20Jednokartkowe_46/cc/z.html

18

http://www.olx.pl/oferta/zaproszenie-slubne-wrzosy-eleganckie-kokardka-nowosc-CID49-IDfA96l.html

19

http://sklep-slubny.venarti.pl/zaproszenia-slubne-drewniane/1028-drewniane-zaproszenia-slubne-pole-wrzosu.html

P.S. Jeśli wykorzystamy doniczkowe wrzosy jako dekoracja miejsca ceremonii lub przyjęcia weselnego to po uroczystości można przenieść je do ogrodu, gdzie powstanie  piękne wrzosowisko, które będzie zachwycać każdej jesieni.

Poza tym, jeśli mieszkacie w pobliżu lasów to koniecznie poszukajcie tam naturalnych wrzosowisk. Mogą one posłużyć jako tło do plenerowej sesji narzeczeńskiej lub ślubnej.


Więcej inspiracji znajdziecie na wrzosowej tablicy na moim Pintereście

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz