Czego nie warto robić podczas organizacji wesela

czego-nie-warto-robic-podczas-organizacji-wesela

Ślubno-weselne przygotowania pochłaniają przyszłą Parę Młodą oraz ich najbliższych na całego, nic więc dziwnego, że często przychodzą do głowy dziwne i niejednokrotnie niezrozumiałe pomysły, czy też pojawiają się problemy, które doprowadzają przyszłych małżonków do kłótni lub co gorsza powodują pojawienie się wątpliwości czy to wszystko ma sens. Warto więc wcześniej ustalić zasady i reguły tak by uniknąć wielu niepotrzebnych i nieprzyjemnych sytuacji. Warto również przemyśleć sobie niektóre kwestie i ustosunkować się do nich. Niektórych sytuacji w ogóle warto uniknąć, tak by czas przygotowań nie był koszmarem, a przyjemnością.

Oto trzy kwestie, których warto unikać podczas organizacji wesela, tak by ten dzień był faktycznie dla Pary Młodej dniem wyjątkowym i szczęśliwym.

1.Nie warto się kłócić – sprzeczki związane z organizacją wesela zdarzają się każdej Młodej Parze. Zawsze jest przecież jakaś sporna kwestia, którą inaczej widzi przyszła żona, a inaczej mąż. Czasem jest to tylko jedna kwestia, a czasem jest ich cała masa. Jednak, czy warto spierać się o coś co trwa tylko kilka, czasem kilkanaście godzin i co tak naprawdę nie ma wpływu na dalsze życie? Czy to jak będzie wyglądał wystrój Kościoła lub o jakim smaku będzie tort decyduje o szczęściu? Warto wypracowywać kompromisy i uczynić czas przygotowań faktycznie czasem pełnym radości i miłości, czas w którym utwierdzacie się w przekonaniu, że chcecie razem spędzić resztę życia.

„Kompromis – to sztuka takiego podzielenia ciastka, aby każdy myślał, że otrzymał największy kawałek.”

Ludwig Erhard

2. Nie warto brać kredytu na organizację wesela – ślub i wesele to niewątpliwie jeden z piękniejszych dni w Waszym życiu, których organizacja niestety nie kosztuje mało. Wiele osób więc chcąc zrobić wesele z prawdziwego zdarzenia decyduje się na kredyt. Jednak czy to jest konieczne? Czy nie można ograniczyć wydatków tak by wspólnego życia nie zaczynać od zadłużenia? Pamiętajcie, że wesele to tylko jeden dzień, a kredyt wzięty na jego realizację będzie Wam towarzyszył przez kilka kolejnych lat, dodatkowo odbierając być może możliwość wzięcia kolejnego kredytu na znacznie coś ważniejszego i trwalszego.

„Uśmie­cham się na ra­ty, bo bo­li mnie…kredyt.”

dzieńświstaka (www.cytaty.info)

3. Nie warto spełniać marzeń rodziców – no chyba, że są to również Wasze marzenia. Nikt tak jak rodzice nie potrafi się zatracić w przygotowaniach do ślubu i wesela. To oni chcą zorganizować huczne wesele zapraszając również tą dalszą, często nieznaną część rodziny. To oni chcą zarządzać tym jak będzie wyglądać wesele, często organizując je pod siebie i swoje wyobrażenia. Często też nie potrafią ustąpić, przez co doprowadzają do kłótni. Aby więc uniknąć nadmiernego, tego negatywnego, zaangażowania rodziców warto omówić tę kwestię z nimi wcześniej, ustalając reguły oraz zadania za realizację których będą oni odpowiedzialni. Oczywiście warto ustępować rodzicom, chodzić z nimi na kompromisy unikając w ten sposób niepotrzebnych sporów, ale trzeba też umieć spełniać swoje marzenia i realizować swoje wizje.

„Rodzice mogą jedynie dawać dobre rady lub wskazać właściwą ścieżkę, ale ostateczny kształt charakteru człowieka leży w jego własnych rękach.”

Anne Frank

Przede wszystkim pamiętajcie, że ślub i wesele to kwestia kilku lub kilkunastu godzin, które następnie przechodzą do historii i których wygląd nie ma większego znaczenia na Wasze dalsze życie. Jednak te kilka godzin mimo wszystko  warto przeżyć po swojemu, realizując własne marzenia.

Zapisz

Zapisz

Share:

1 Comment

  1. Czego nie warto robić podczas organizacji wesela – A może w kolorze

    […] P.S. ze względu na przeniesienie bloga zapraszam tu -> http://amozewkolorzeblog.pl/2016/08/15/czego-nie-warto-robic-podczas-organizacji-wesela/ […]

    19 . Wrz . 2016

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *