Letnie wesele: kącik z lemoniadą

lemoniada-na-weselu

Wiele Par Młodych swój ślub i wesele organizuje latem. Nikogo to nie powinno dziwić, bowiem piękna pogoda, dużo zieleni wokół oraz wszechobecne słońce (no może nie zawsze) zachęcają do pobierania się właśnie o tej porze roku.

Jednak organizując letnie wesele należy się do niego odpowiednio przygotować. Pod uwagę należy wziąć dużą możliwość wystąpienia upałów, które jak wiadomo mogą być nadzwyczaj uciążliwe. Warto więc pomyśleć o różnych rozwiązaniach, które ułatwiłyby gościom zniesienie wysokich temperatur.

lemoniada-2

Jednym z takich rozwiązań może być mocno schłodzona lemoniada. Napój ten z pewnością nie tylko wywoła efekt orzeźwienia, ale również będzie gościom bardzo smakował.  Przepis na domowej roboty lemoniadę jest banalnie prosty: woda, cukier, cytryna, mięta oraz ewentualnie również limonka, no i oczywiście duża ilość lodu. Nie dość, że napój ten jest łatwy i szybki do zrobienia, to jeszcze smakuje znacznie lepiej niż gotowe soki, no i z pewnością jest od nich o niebo zdrowszy (szczególnie jeśli cukier zastąpimy miodem).

Z pewnością lemoniada na weselu to jeden z najlepszych sposobów na ochłodę w letnie gorące dni. Tym bardziej, że nie trzeba ograniczać się tylko do tej tradycyjnej wersji. Można przygotować również lemoniadę  arbuzową, czy też truskawkową, a dla smakoszy herbat, można pokusić się o przygotowanie ice tea. Możliwości jest wiele, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Lemoniady najlepiej serwować na osobnym stoliku w szklanych słojach z kranikiem, ale jeśli nie mamy takich możliwości, to ze spokojem można podawać je również w szklanych karafkach, butelkach, czy po prostu w dzbankach, skąd będą nalewane do szklanek, buteleczek, czy kieliszków.

Punkt z lemoniadą można zlokalizować zarówno wewnątrz sali jak i na zewnątrz. Jednak w tym drugim przypadku najlepiej lemoniadę umieścić w miejscu zacienionym, gdzie słońce dociera z znacznie mniejszym stopniu, tak aby nie straciła ona swojego orzeźwiającego efektu. lemoniada-w-karafce

lemoniada-3

Share:

1 Comment

  1. Letnie wesele: kącik z lemoniadą – A może w kolorze

    […] P.S. ze względu na przeniesienie bloga zapraszam tu -> http://amozewkolorzeblog.pl/2016/07/09/lemoniada-na-weselu/ […]

    19 . Wrz . 2016

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *