Zaproszenia – zrób je sama

zaproszenia-zrob-je-sama

Zaproszenia ślubne są pierwszym elementem wesela, z którym mają styczność goście, dlatego nie mogą być one nijakie i bezbarwne. Co więcej, ich zadaniem powinno być nie tylko informowanie o tym kto, kiedy i gdzie, ale także wprowadzenie gości w klimat i charakter ślubu i wesela.

Na rynku jest mnóstwo firm oferujących zaproszenia ślubne. Mnogość barw i wzorów może przerażać i utrudnić wybór tych ostatecznych. Tym bardziej, że ich ceny są równie zróżnicowane co ich ilość.

Oczywiście wybierając zaproszenia z gotowych wzorów płacimy mniej, natomiast, gdy chcemy zaprojektować je od podstaw tak by dostosować je do charakteru naszego wesela musimy przygotować się na znacznie większy koszt.

 

IMG_1054

Cenowy wybór zaproszeń uzależniony jest również od ilości gości, których chcemy zaprosić. Zależność jest prosta: im mniej gości, tym mniej zaproszeń do zakupienia (wykonania) i tym mniejszy ich koszt lub możliwość wybrania bardziej spersonalizowanych i dostosowanych do uroczystości, aczkolwiek droższych, zaproszeń.

Ale gdy liczba gości znacznie wzrasta, wzrastają również koszty zaproszeń. Wybór zaproszeń w przedziale do kilku zł nie powoduje jeszcze finansowej tragedii, ale jeśli chcemy by zaprojektowano nam zaproszenia powiązane z charakterem wesela, to ich koszt znacznie się zwiększa, a przy dużej liczbie gości zwiększa się jeszcze bardziej.

IMG_1040

 

Dlatego też jestem zwolenniczką wykonywania zaproszeń samemu. Oczywiście nie każdy posiada umiejętności artystyczne i edytorskie, ale zawsze wśród rodziny, przyjaciół lub znajomych znajdziemy taką osobę. Warto więc poświęcić trochę swojego czasu i zabawić się w projektanta własnych zaproszeń, tym bardziej, że ma to wiele zalet. Sama poznałam je projektując zaproszenia na ślub i wesele mojej siostry.

Po pierwsze i najważniejsze, projektowanie zaproszeń przynosi bardzo dużą satysfakcję i uciechę. Po drugie, pozwala zdobyć nowe (tak było w moim przypadku) lub zwiększyć dotychczasowe doświadczenia w pracy z programami graficznymi i edytorskimi. Pod względem ceny, zaproszenia te, również wychodzą znacznie lepiej.

Ogromną korzyścią z zaproszeń projektowanych i wykonywanych samemu jest również to, że takie zaproszenia można spersonalizować (co w ofercie wielu firm jest dodatkowo płatne) oraz dodrukowywać ile się chce. Nie ma więc problemu z ewentualnym dopraszaniem gości, którzy pierwotnie nie znaleźli się na liście.

Kolejną korzyścią takich zaproszeń jest to, że do ich wykonywania możemy zaangażować świadków, rodzeństwo oraz rodziców Pary Młodej, dzięki czemu mają oni możliwość lepiej się poznać i zintegrować się.

IMG_1087

 

Prezentowane zaproszenia są ślubnymi zaproszeniami mojej siostry, wykonanymi samodzielnie.

 

Zapisz

Zapisz

Share:

1 Comment

  1. Zaproszenia – zrób je sama – A może w kolorze

    […] P.S. ze względu na przeniesienie bloga zapraszam tu -> http://amozewkolorzeblog.pl/2016/06/11/zaproszenia-zrob-je-sama/ […]

    19 . Wrz . 2016

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *